День цивільного захисту

27 квіт. 2024
Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 26 квітня 2024року в Ліцеї №25 (директор Бесєдіна І.Є.) відбувся «День цивільного захисту».

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 26 квітня 2024року в Ліцеї №25 (директор Бесєдіна І.Є.) відбувся  «День цивільного захисту».

З метою організованого проведення практичних тренувань в закладі був створений план пiдготовки та проведення об`єктного тренування за Темою: «Займання у шкiльному приміщенні». Тренування проводилось щодо результативного виконання вимог чинних нормативно-правових актів по організації дій персоналу з реагування на загрозу та виникнення пожежі. Захід проводили,  як тренування з евакуації  з елементами пожежогасіння. Були у  нас і гості – працівники служби ДСНС міста, які безпосередньо приймали участь у тренуванні.

На першому уроці в цікавій та змістовній формі класні керівники розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах; провели вікторини «Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях».

На другому уроці учні 11-го класу показали майстер-клас  учням 2-х класів з використання  засобів індивідуального захисту.

На  п`ятому уроці в закладі було проведено практичне заняття за напрямками:

-Дії населення у разі хімічного забруднення місцевості. Засоби індивідуального захисту;

- Показові тренування по ліквідації пожежі. Дії з вогнегасником.

- Надання домедичної допомоги.

- Мінна безпека.

- Розбирання та складання автомату АК-74.

Протягом дня учні мали змогу переглянути навчальні мультфільми та фільми; виставки плакатів, стіннівок, малюнків; ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри.

Завершальним етапом була евакуація школи, де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій. Пожежно-рятувальний підрозділ ДСНС виконав  оперативне розгортання сил і засобів.

День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально.   Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

Заступник директора  з військово-патріотичного виховання  І.Л. Ляшенко