Хліб – усьому голова!

18 жовт. 2024
Хліб – це не просто їжа, це символ достатку, гостинності та єднання. З давніх-давен він супроводжував людину на її шляху, годував і зігрівав. А ви знали, що для випікання одного буханця хліба потрібно близько 10 тисяч зерен? З одного зернятка ж отримують близько 20 мілілітрів борошна.

Україна має свої багаті хлібопекарські традиції. Наш коровай – це не просто випічка, а символ достатку, щастя та гостинності. До речі, український коровай діаметром 1,6 метра, вагою 1,5 центнера і висотою 65 сантиметрів навіть потрапив до Книги рекордів Гіннеса!

16 жовтня учні перших і других класів групи продовженого дня КЗ Ліцей №25 (директор Бесєдіна І.Є.) відзначили Всесвітній день хліба. Діти розширили свої знання про хліб, познайомилися зі шляхом, який проходить хліб перш, ніж потрапити до столу, подивившись казку «Зернятко», розширили уявлення про необхідність вживання хліба, про значення хліба за часів голодомору та війни. Ліцеїсти брали участь у різного роду завданнях та іграх: відгадували загадки, ребуси та кросворд, складали пазли, малювали пальчиками, створили свій кошик смачної випічки. Наостанок, потанцювали під руханку «Паляниця».

Діти не тільки ознайомилися з традиціями випікання хліба, а й власноруч приготували його. Аромат цього хліба довго лоскотав носи учням, всім хотілося ним поласувати.

Всесвітній день хліба – це чудова нагода згадати про важливу роль хліба в нашому житті, подякувати хліборобам за їхню працю та задуматися про тих, хто не має доступу до їжі. А ще це прекрасний привід спекти свіжий хліб вдома.

Вихователь ГПД  Суббота О.М.