Масниця чи Масляна?

18 бер. 2024
Учні перших і других класів групи продовженого дня КЗ Ліцей №25 (директор Бесєдіна І.Є.) відчули весь смак свята. Спочатку діти дізнались про традиції святкування Масниці в Україні, створили сонечко з долоньок, потім взяли участь в цікавих іграх і розвагах. А на останок приготували та смакували апетитними млинцями.

В Україні свято називається Масниця, але є й інші його назви, серед яких - Колодій, Сиропуст, Масляна, Сирний тиждень та інші. Чому Масниця, а не Масляна? Тому що люди бралися готувати вареники, зокрема з сиром. І звісно ж, щедро засмачували їх жиром. Звідси й витворилося слово “масний” – той, що містить багато жиру, жирний.

Вихователь ГПД  Суббота О.М

асистент вихователя Рубцова Т.О.