Комунальний заклад "Ліцей №25" Кам`янської міської ради


запам'ятати

 

Семінар – чи свято музики?

17 лист. 2011
17.11.2011 року в СЗШ №25 відбувся семінар педагогів музичного мистецтва. У цей день до школи завітали вчителі музики з усіх шкіл міста. Своїм досвідом, знаннями та вміннями ділилась з колегами Костриця О.Л.

Семінар – чи свято музики?
     17.11.2011 року в СЗШ №25 відбувся семінар педагогів музичного мистецтва. У цей день до школи завітали вчителі музики з усіх шкіл міста. Своїм досвідом, знаннями та вміннями ділилась з колегами Костриця О.Л.
     Розпочалася робота з гостинного слова директора школи Онищенко Т.Я., яка познайомила  гостей із закладом  та оголосила   план роботи семінару. З привітанням виступила  спеціаліст Управління освіти і науки міста Дніпродзержинська  Бабенко М.М. Після презентації закладу  гості відвідали   урок музичного мистецтва у 5-а класі.
     Під час уроку учні продемонстрували свої знання, артистичні вміння, вокальні навички. Як підсумок уроку, Олена Леонідівна запропонувала учням звернутись до дерева емоцій і визначити свій настрій: темна нота – урок не вразив, біла нота – залишив байдужими, кольорова – сподобався. Коли продзвенів дзвінок з уроку  і учні залишили клас, дерево емоцій приємно  вразило своїми барвами. Якщо урок сподобався учням, значить не пройшов даремно.
     Колеги відмітили високий рівень проведення уроку, його емоційну насиченість та технічну оснащеність. Навіть позаздрили Олені Леонідівні (в хорошому розумінні)  наскільки  адміністрація школи дбає про  впровадження сучасних новітніх технологій, які  значно піднімають  рівень викладання предметів у школі.
     Після уроку музики гостей було запрошено до музею Олеся Гончара на літературно-музичну композицію  «Мене війна веде все далі…». Керівник шкільного  музею Маляренко Світлана Олексіївна розповіла  про музей, його створення.   Тут гості познайомилися з воєнним періодом життя і творчості видатного письменника, почули його поезії, пісні воєнних років, та й самі не змогли втриматись, щоб не поспівати всім відомих пісень. Після  музею Олеся Гончара гості оглянули  виставку декоративно-прикладного мистецтва, яку було розміщено у холі. Гідом цього вернісажу стала учениця 11-Б класу Манко Галина, яка натхненно знайомила присутніх з найкращими роботами «умілих ручок» рідної школи.
     Наступний етап семінару – майстер-клас, який провела  Костриця О.Л.  Учителям було запропоновано повернутися у студентські роки  на заняття  хорового класу і пригадати  усі етапи роботи над піснею. Як же приємно бачити цілий хор учителів музики, які натхненно працюють над  твором, перетворившись на учнів! Так усіх захопила ця робота , що навіть не хотілося рушати далі. Та в холі закладу вже чекали учні Лівобережної школи мистецтв, які з радістю відгукнулись на прохання допомогти у проведенні семінару. «Весела перерва» під звуки акордеону, скрипок, гітари  стала справжнім святом!
     Останнім пунктом шкільного семінару вчителів музики була літературно-музична  композиція, присвячена творчості Сергія Єсеніна. Готували цю сторінку учасники клубу «Веселка», яким керує Ганна Володимирівна Гринь, учитель зарубіжної літератури.
     Єсенін «прокотився голосом широким» по усіх куточках душ глядачів, що були присутні на літературно-музичному вечорі, який проходив під гаслом Майстра Слова «Быть поэтом, это значит тоже, если правды верной не нарушив, рубцевать себя по нежной коже, кровью чувств ласкать чужие души…».
     Пригасле світло, жовтогаряче осіннє листя, легкі переливи романсів Єсеніна та дружня обстановка  навіювали натхненний світлий сум. Вечір пройшов у формі літературно-музично-акторського тандему, що не давав змоги «впасти» рівню насиченості, барвистості емоцій. Юні актори впоралися із важливим завданням - втримали увагу глядача, створили акторською грою романтичну атмосферу. Учасники семінару відмітили також музичний талант Г. В. Гринь.
     Як же швидко плине час... Дійшов до завершення і семінар. Головним його підсумком стало бажання майже кожного вчителя висловити слова подяки за плідно проведений час. У закладі працює лише один учитель музичного мистецтва, тому підготовка семінару – робота цілого колективу, без якого не можна було б говорити про результативність заходу, як і  про творчого вчителя без креативного і мудрого директора, який вміє створити такі умови для роботи, щоб неякісно працювати було просто неможливо!
     Тож  свято відбулося!